Novinky
08.11.2017
SKLADUJETE OLIVOVÝ OLEJ SPRÁVNĚ?
Skladujete olivový olej správně? Způsobů, jak použít olivový olej je spousta: k vaření, pečení, nebo jako dochucovadlo k dokončení jídla. Pokud jej s... číst celé
27.07.2014
ŠKODLIVÉ TUKY
Škodlivé tuky: ve Světě se proti nim bojuje, Česko mlčí Vydáno: 13.11.2013 "Transmastné kyseliny, které vznikají při průmyslovém zpracování rost... číst celé
25.09.2013
STUDIE 7 ZEMÍ
Krétská strava je bohatá na zeleninu, ovoce a luštěniny, doplněné menším množstvím červeného masa a mléčných výrobků. Jediným používaným tukem při úpr... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

Zákaznická podpora:

+420 775 862 952

 

 

info@olivovyobchod.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spolupracujeme s dovozcem japonských nožů nejvyšší kvality

www.macnoze.cz


 

 

 

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. SKLADUJETE OLIVOVÝ OLEJ SPRÁVNĚ?
SKLADUJETE OLIVOVÝ OLEJ SPRÁVNĚ?
08.11.2017

Skladujete olivový olej správně?

Způsobů, jak použít olivový olej je spousta: k vaření, pečení, nebo jako dochucovadlo k dokončení jídla. Pokud jej skladujete správně, vydrží i déle než dva roky, a to bez větších ztrát živin.

U správného skladování je potřeba vždy pamatovat na to, že největšími nepřáteli olivového oleje jsou světlo, teplo a vzduch.

Ochrana oleje před světlem – sluneční i umělé světlo snižuje kvalitu oleje. Skladujte proto olej ve spíži, komoře nebo na jiném tmavém místě a nikdy nenechávejte olej na kuchyňské lince, oknu nebo na jakémkoliv osvětleném místě.

Vyberte správnou nádobu – ideální nádoba pro skladování oleje je láhev z nerezavějící oceli nebo z tmavého skla, které olej chrání před světlem. Olivový olej je často prodáván v čirých skleněných láhvích, v tomto případě je dobré zakoupit si výše zmíněné a doporučované láhve, nebo použít láhev z tmavého vína, kterou dobře omyjete.

Uzavřete olej vzduchotěsným víkem – vzduch je další prvek, který ničí kvalitu oleje. U každé láhve zkontrolujte, zda má vzduchotěsné víko a vždy se ujistěte, že je láhev s olejem dobře uzavřená.

Udržujte olej v chladu – ideální teplota pro skladování oleje je 21-22 C. Ideální místo je pak chladný a temný sklep. V pořádku je také chladnější spíž ve vaší kuchyni.

Velké množství skladujte zvlášť – pokud kupujete olivový olej ve velkém množství (např. 1L), rozdělte jej do menších láhví pro každodenní použití. Láhve dobře uzavřete a zbývající olej uskladněte na chladném a temném místě a otevírejte pouze při doplnění menších láhví.


Zdroj: http://www.cretel.gr/a/poso-sigouroi--eiste-oti-apothikeuete-to-elaiolado-sas-sosta-14.html

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz